Blog

Polonezköy’den Vali Kıraç’a fabrika sözü

İzmir’in Ünlü Markalarından Polonezköy Gıda’nın Sarnıç’taki tesislerinde incelemelerde bulunan İzmir Valisi Cahit Kıraç, şirketin yöneticilerinden yeni fabrika sözü aldı.

Gıda Sektöründe önemli kuruluşlarından biri olan Polonezköy A.Ş.’nin Gaziemir Sarnıç tesislerinde incelemelerde bulunan İzmir  Valisi Mustafa Cahit Kıraç, şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Yılmaz’dan yeni kurulacak olan  Süt ve Süt Ürünleri Üretim Fabrikası hakkında bilgi aldı.

Ege bölgesindeki süt üretimine dikkat çeken Vali kıraç, işletme tesislerinin önemine değindi. Gıda sektörüne yatırım yapan firmaların ellerini çabuk tutmasını istedi. Polonezköy Gıda’ nın Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Yılmaz’da Gaziemir Sarınç’taki modern tesislerinde, 90 dolayında peynir çeşidi,ayrıca İzmir Kemalpaşa’daki zeytin fabrikamızda 40 çeşit zeytin, merkezimizde ise pizza dahil 60 dolayında da meze çeşidin üretim, ambalaj ve pazarlamasının yapıldığını söyledi.

Yılmaz ”Polonezköy gıda markasını 2003 yılında İstanbul firmasından satın aldık. İzmir’den İstanbul’a göç eden markaların tam tersine, biz kentimize seçkin bir marka kazandırdık. Pazarlama, dağıtım, satışta ve üretimde dünya  standartlarında organize olmayı başardık. AB standartlarındaki üretimimizle hedefimizi daha da büyüttük. Şimdi Sayın Valimizin de teşvik ve önerileri ile Aydın’daki fabrikamızın temelini atacağız” dedi.

İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç’ın sözünü aldığı fabrikada 200 kişi çalışacak.

Polonezköy A.Ş.  halen İzmir de bulunan tesislerinde 3.200 metrekare kapalı alanda ve 90 çalışanı ile üretim ve dağıtım faaliyetlerini sürdürüyor.

Şirketin yeni tesislerini ise Aydın, Hıdırbeyli Beldesinde toplam 12.000 metrekare kapalı alana sahip Süt ve Süt Ürünleri Üretimini gerçekleştirecek.

Temeli 2011 yılı sonlarında atılması beklenen tesisin farklı ünitelerinde yaklaşık 200 işçi, gıda mühendisi, veteriner  görev alacak.

Aydın ve çevresinde süt üretimini teşvik ederek, üreticiye destek verecek.

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Instagram